Rodzaje papieru

Czym tak naprawdę się różnią i jaki lepiej wybrać?

Papier błyszczący

Na ogół popularniejszy z dwóch proponowanych. Charakteryzuje się lepszym kontrastem kolorów; są one bardziej soczyste.

Papier błyszczący ma też całkowicie gładką powierzchnię – efekt błysku, choć ładny, ma też swoje minusy – przy przekładaniu zdjęć z rąk do rąk, zostaną na nim ślady palców. Nie będzie to jednak problemem przy wsadzeniu zdjęć w ramkę lub do albumu.

Papier matowy

Główną różnicą jest struktura papieru – błyszczący jest gładki, matowy natomiast ma lekko ziarnistą strukturę. Nie odbija światła aż tak efektywnie, ale nie pozostawia odcisków palców. Dodatkowo, przy użyciu w albumie lub ramce – nie przyklei się do powierzchni.

Papier ten jest odporny nie tylko na dotyk, ale i na zarysowania – dużo trudniej jest go uszkodzić.

W naszym laboratorium zdjęcia cyfrowe drukowane są przy użyciu nowoczesnego fotolabu firmy Noritsu, oraz z użyciem wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych, takich jak dobrej jakości, trwały papier fotograficzny marki Fuji i dedykowane odczynniki.
Każda odbitka poddana jest obróbce cyfrowej poprawiając kontrast, ostrość i nasycenie. Korekcja zdjęć w cenie. Czas realizacji 24 do 48 godzin.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego zakładu fotograficznego, gdzie możesz wykonać wywołać zdjęcia.
W naszym laboratorium, wywołasz swoje zdjęcia z przyniesionego nośnika cyfrowego, takiego jak:

  • płyty CD lub DVD,
  • Pendrive USB, dysk przenośny
  • Karty pamięci Flash aparatów dowolnej marki: (Compact Flash (CF), Secure Digital (SD),Secure Digital HC (SDHC), XD, Memory Stick (MS) itp.
  • z pamięci, lub karty telefonu komórkowego.

Wywołujemy również zdjęcia z przesłanych do nas nośników cyfrowych/ np pendrive/ na adres podany w kontakcie.

Możesz również złożyć zamówienie online, nie wychodząc z domu, korzystając z wygodnego w użyciu i prostego w obsłudze programu do przesyłania plików cyfrowych/zakładka wyślij zdjęcia/.
Program w prosty sposób przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy zamówienia. Od wyboru plików, poprzez ich wysyłkę, opłatę zamówienia i informację o statusie zlecenia.
Na każdym z tych etapów służymy pomocą, czy to w formie mailowej, czy poprzez osobisty kontakt telefoniczny.

Można też do naszego laboratorium wysłać pliki do wydruku zdjęć za pomocą maila, (fotolabel.pl@gmail.com lub kontakt@fotolabel.pl) z chmury na przykład (mega.nz , dropbox.com) lub za pomocą strony wetransfer.com.
Zdjęcia mogą być przesłane jako załączniki, luzem, lub spakowane w folder RAR lub można wysłać nośnik cyfrowy.