Strona główna 9 Jaki prezent na walentynki?

Jaki prezent na Walentynki?

Już za kilka dni będziemy świętować Walentynki. Jest to dość nowe święto, które po raz pierwszy zaczęto w Polsce obchodzić w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, a które przywędrowało do nas z krajów anglosaskich poprzez Europę Zachodnią.

Wbrew początkowym niechętnym opiniom o kopiowaniu obcych nam kulturowo, zachodnich wzorców szybko zostało zaakceptowane i polubione przez wszystkich, głównie zaś przez młodych ludzi.

Jaka jest historia święta zakochanych?

Warto wiedzieć, że to sympatyczne święto sięga swoją genezą początków chrześcijaństwa, a jego patronem jest  Walenty z Terni,  który był rzymskim biskupem skazanym na śmierć przez cesarza Klaudiusza II Gockiego.

Według tradycji został on aresztowany za udzielanie ślubów legionistom, którym cesarz zakazał zakładania rodzin. Młodzi mężczyźni, zamiast tego mieli całkowicie poświęcić się służbie w armii imperium.  Walenty, osadzony w więzieniu zakochał się w niewidomej córce strażnika i swymi modlitwami sprawił, że odzyskała ona  wzrok. Przed egzekucją, która odbyła się 14 lutego 269 roku, napisał do niej list pożegnalny (a może miłosny?) podpisany „Od Twojego Walentego”.

Po latach tradycja chrześcijańska wykorzystała postać męczennika jako patrona zakochanych. Jako że ówcześni lekarze i filozofowie jak Hipokrates, Galen, czy Areteusz z Kapadocji uważali zakochanie się za jednostkę chorobową, która zaburza działanie umysłu i ciała,  dodano do jego „kompetencji” opiekę nad chorymi umysłowo i epileptykami.

Czy w Polsce czczono św. Walentego?

W polskiej tradycji kościelnej kult św. Walentego jest długoletni i sięga czasów średniowiecza. Szczególnie popularny był w południowo-wschodniej Polsce. W Kaplicy Świętych Relikwii w Sanktuarium Jasnogórskim znajdują się relikwie tego świętego. Są to fragmenty przedramienia biskupa, zamknięte w relikwiarzu w kształcie ręki wykonanej ze srebrnej blachy. Relikwia ta trafiła na Jasną Górę w 1666 roku. Inne miasta, takie jak Lublin, Kraków i Chełmno, również posiadają relikwie św. Walentego.

  Dziś święto Walentego, czyli Walentynki jest  silnie zakorzenione w naszej kulturze popularnej i bardzo miło się kojarzy. Ten radosny i przyjemny dzień, cieszy się dużą popularnością zarówno wśród młodych, jak i starszych osób. Jest to okazja, aby wręczyć bliskiej osobie drobny prezent i przypomnieć, albo poinformować o swoich uczuciach.

  Nasza oferta fotogadżetów to doskonałe pomysły na walentynkowy prezent.  Nasza firma poleca szeroką gamę produktów związanych z fotografią, które będą miłym prezentem dla osoby, do której czujemy sympatię. Oto te, cieszące się największą popularnością:

  • Kubek ze zdjęciem, tekstem lub rysunkiem, według Twojego projektu. Taki kubek to miły prezent dla koleżanki z pracy, męża, czy dla sympatii ze szkolnej ławki. Kubki dostępne są w wielu kolorach, co dodaje im dodatkowej atrakcyjności.
  • Poszewka na poduszkę, aby nasza ukochana osoba budziła się przytulona do nas. Możemy podarować jej poszewkę na poduszkę z naszym zdjęciem, a może ze śmiesznym tekstem, aby rozpoczynała dzień z uśmiechem? Taka poduszka jest miłym, miękkim i przytulnym prezentem, który długo po Walentynkach będzie cieszyć obdarowaną osobę.
  • Breloczek to bardzo miły mini upominek. Sprawi, że będziesz zawsze blisko osoby, która jest dla ciebie kimś wyjątkowym.
  • Koszulka ze zdjęciem lub żartobliwym tekstem może być śmiesznym prezentem na walentynkową imprezę, który wprowadzi pozytywną atmosferę do spotkania. Oferujemy T-shirty w różnych kolorach i rozmiarach, wykonane z wysokiej jakości materiałów.
  • Podkładka pod mysz. Ten uroczy prezent walentynkowy będzie towarzyszyć naszej sympatii przy pracy lub podczas przeglądania stron internetowych i ciągle przypominać o naszych uczuciach.
  • Magnes na lodówkę to prezent, na którym można umieścić grafikę. Będzie on codziennie przypominać o uczuciach i jest idealny dla bliskiej osoby, ale też jako wyraz uczuć dla babci i dziadka od swoich ulubionych wnuków.

  Zdjęcia to również doskonały wybór na prezent walentynkowy. Oczywiście powinno być wyjątkowe i ważne dla obdarowanej osoby, a nie bez znaczenia jest też jego odpowiednia oprawa, która podkreśli jego wyjątkowość. Proponujemy szeroki wybór ramek, dzięki czemu każdy znajdzie coś, co odpowiada jego gustowi. Zdjęcie w takiej oprawie na pewno będzie przypominać o przyjemnych chwilach i uczuciach, a estetyczna i gustowna ramka będzie też dodawać uroku wnętrzu.

  Wykonujemy zdjęcia w formatach dopasowanych do ramek na doskonałym i trwałym papierze fotograficznym Fuji Color Cristal Archive.

  Można też wykonać serię zdjęć, na przykład ze wspólnej wycieczki i podarować je wybranej osobie, umieszczoną w ładnym albumie fotograficznym. Taka walentynka będzie trwałym i romantycznym prezentem.

  Wykonujemy też wydruki wielkoformatowe, które świetnie nadadzą się na romantyczny plakat. Można pomyśleć o zrobieniu kolażu ze zdjęć w dowolnym edytorze graficznym albo zlecić nam jego wykonanie z powierzonych plików. Taki plakat będzie wyjątkowy i pełen treści dla obdarowanej osoby.

  Bardzo ekskluzywną formą podarunku ze zdjęcia jest jego wydruk na płótnie, który wspaniale ozdobi ścianę w pokoju. Możemy wybrać pośród wielu formatów i rodzajów wykończenia powierzchni wydruku. Wydruki na płótnie są bardzo trwałą i dobrze wyglądającą ozdobą, która bardzo długo będzie świadczyć o naszym uczuciu.

  Na koniec warto zauważyć, że Walentynki, to nie tylko święto par zakochanych. W tym dniu możemy dać wyraz naszych uczuć do innych osób z rodziny. Nasi dziadkowie, rodzeństwo, rodzice na pewno będą mile zaskoczeni i oczarowani prezentem z tej okazji.

  Obserwuj!